Що таке НАТО?

НАТО (англ. North Atlantic Treaty Organization) – це військово-політичний блок країн, який був створений у 1949 році з метою забезпечення колективної безпеки Європи та Північної Америки. Організація була створена на основі Північноатлантичного договору, який підписали 12 країн – Бельгія, Велика Британія, Данія, Італія, Канада, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Португалія, Франція, США та Ісландія.
Метою НАТО є забезпечення безпеки та стабільності в регіоні, попередження конфліктів та розв’язання кризових ситуацій. Для досягнення цих цілей, НАТО розглядається як засіб забезпечення колективної оборони, яка включає у себе взаємну допомогу та координацію дій при можливих загрозах територіальній цілісності членів блоку.
У склад НАТО входять 30 країн, в тому числі країни Європи, Північної Америки та Туреччина. Організація виконує свої функції через спільні командування, силу реагування та співпрацю з іншими міжнародними організаціями.

2018р-2022р © Галина Британ. Авторський блог поетеси "Жива поезія душі…". Використання матеріалів дозволено лише за попередньою згодою з автором і за наявності активного посилання на galynabrytan.lviv.ua