Що таке Воєнний стан?

Воєнний стан – це правовий режим, який вводиться в країні або на певній її території в разі загрози національній безпеці, здійсненні агресії проти держави або в результаті військового конфлікту. Введення воєнного стану припускає, що держава перебуває у війні або ставиться до неї як до надзвичайної ситуації.
У разі введення воєнного стану влада має широкі повноваження щодо забезпечення безпеки та захисту національних інтересів. Зокрема, вона може забороняти збори та демонстрації, обмежувати свободу переміщення громадян, встановлювати цензуру, регулювати роботу ЗМІ та інших органів масової інформації, а також використовувати військову техніку та обладнання.
Введення воєнного стану є досить рідкісним явищем, оскільки воно підтверджує наявність серйозної загрози національній безпеці держави. Цей режим зазвичай вводиться на певний строк та може бути скасований владою за наявності необхідних умов. При введенні воєнного стану повинні дотримуватися конституційні права та свободи громадян, а також міжнародні зобов’язання держави.