Тарілка здорового харчування

Плануйте своє харчування заздалегідь.

Заздалегідь сплануйте, яких продуктів ви хочете використовувати більше і, навпаки, яких продуктів слід звести до мінімуму. Коли ви йдете за покупками в супермаркет або на ринок, складіть список і дотримуйтеся його. Так, ваш список повинен включати овочі, фрукти, молочні продукти та кисломолочні продукти (наприклад, йогурт, сир, кефір, йогурт).

Під час прийому їжі важливо не тільки повільно жувати, але й прибрати всі зовнішні подразники, наприклад мобільні телефони, планшети, вимкнути телевізор тощо. В результаті ви отримуєте більше задоволення від обіду (сніданку, вечері) і навіть менше їсте.

Вибирайте здорову їжу.

Ви можете їсти більше їжі з меншою калорійністю, якщо заміните такі продукти, як жирне м’ясо, білий хліб і смажена картопля на здоровіші. Наприклад, на овочі — броколі, спаржу та зелень салату. Цільні зерна краще, ніж білий рис або макарони, бо містять більше білка та клітковини. Вони дають змогу довше відчувати себе ситими, тож ви їстимете менше.

Існує багато рекомендацій щодо того, яким має бути здорове харчування та як до нього прийти. Зокрема, їсти по-більше овочів та фруктів, вживати продукти з пробіотиками, пити багато води, добре висипатися і брати з собою на роботу корисний перекус — ось деякі з них.

Порційний контроль.

В інших країнах це поставлено на державному рівні і зображення таких тарілок можна зустріти в школах, і в садочках, і в громадському транспорті, і в магазинах. І недаремно, навчання здорового харчуванню дає свої плоди. Наприклад у Фінляндії, завдяки державним кампаніям з 1970 року до 2006 року смертність від серцево-судинних захворювань зменшилась на 80 %. Вони у 70 роках підійшли до цього питання як до вирішення катастрофи національного рівня.

Здавалося б, як усе просто: які продукти виключити, а які вживати, зрозуміло. Але ці знання так і залишаються теорією, а на практиці ви раптом ловите себе на тому, що однією рукою тримаєтеся за гамбургер, інша – в пакеті з чипсами, а на столі чекають тортик і кола. Але ж ви чесно купували броколі, а не оце все! Як дисциплінувати себе? Заведіть планувальник/журнал/щоденник правильного харчування. Він допоможе

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *